Derneğimiz...

Derneğimiz...

HACIAHMETOĞULLARI       Türkiyemizde yaşayan  HACIAHMETOĞULLARI sülalesinin mensupları olarak özellikle TRABZON ilimizde ve ilçelerinde yaşayan akrabalarımız uzun yıllardır birbirlerini tanıyıp görüşmekle akrabalık bağlarını sürdürmeye çalışmışlar ancak her görüşmede akrabalık bağlarımızın daha da geniş kitleleri kapsadığı bilemediğimiz bir çok illerde de akrabalarımızın var olduğu, tarihin derinliklerine inildiğindeHACIAHMETOĞULLARI sülalesinin aslının Orta Asya'dan Bağdat'a, Bağdat'tan Şanlı Urfa - Nevşehir - Niğde - Bayburt - Gümüşhane - Trabzon - Giresun - Ordu - Rize - Sinop bölgemize dağıldıkları Osmanlı Devleti Soyağacına göre Oğuz Boyu , Türkmenler, Yörükler Boyunun BOZOKLAR-ÜÇOKLAR oymağının BEYDİLLİ kolunun DANIŞMENTLİ-HERİKLİ-BOYNUİNCELİ kolunun 1092-1175 DANIŞMENTLİ BeyliğiHACIAHMETLİ Kabilesi mensupları olduğumuz anlaşılmaktadır.
    Halen bu bölgelerimizde HACIAHMETOĞULLARI sülalesinin mensuplarının 1932 Soyadı Kanunu sonrası AKSOY, AKDOĞAN, TAŞKIRAN, ALTINIŞIK, DİKTAŞ, KELEŞOĞLU, KARATAŞ, ALTINSOY, ERDOĞAN, AYDIN, YILMAZER, ERYILMAZ, KABATAŞ, BABACAN, FETTAHOĞLU, ALAN soy isimleri adı altında adlandırılarak temelde HACIAHMETOĞULLARI sülalesinin fertleri olduklarının bilinci ile önde gelen isimlerimizden ve önderlerimizden Dr.Turan HACIAHMETOĞLU'nun önderliği ile Trabzon ilinde Turan beyin doktor muayenehanesinde bir araya gelinerek of eşrafımızdan Dr. Süleyman HACIAHMETOĞLU, Tahir HACIAHMETOĞLU, Mustafa HACIAHETOĞLU. Araklı eşrafından İsmail BABACAN, Yılmaz BABACAN. Maçka eşrafından Yusuf ALAN, Ömer ALAN. Vakfıkebir eşrafından Kemal AKSOY, Dr. Rıdvan HACIAHMETOĞLU. Beşikdüzü eşrafından Cemal AKSOY, Tufan AKDOĞAN,Osman AKSOY. Tonya eşrafından Naci AKDOĞAN, Ali AKDOĞAN bir akraba sohbeti sırasında Dr. Turan HACIAHMETOĞLU'nun "Arkadaşlar, bu sohbetler ve buluşmalar çok güzel ancak bu buluşmaları ve sohbetleri daha ileriye getirip her nerede bir hacıahmetoğlu ferdi var ise kendisine ulaşabilmek, sosyal, kültürel, ekonomik ve yardımlaşma konularında işbirlikleri yapabilmemiz için bir çatı altında resmen buluşmamız gerekiyor, bu çatının da adı HACIAHMETOĞULLARI KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ olmalıdır" şeklinde teklifte bulunması üzerine konu akrabalar arasında bir kaç sefer daha görüşüldükten sonra bu isimdeki derneğin kurulmasına  karar verilmiş 20.05.2005 tarihinde derneğin tüzük ve programı hazırlanarak TRABZON VALİLİĞİ'ne resmen müracaatta bulunulup  dernek kurularak faaliyete başlamıştır.
            Derneğimiz 24.04.2011 tarihinde yapmış olduğu 2.Genel Kurul toplantısında Dernek Tüzük değişikliği yaparak dernek merkezinin Trabzon ilinden Beşikdüzü İlçemize alınmasına karar verilmiş ayrıca aynı genel kurul toplantısında dernek başkanlığına kurucu yönetim kurulu üyesi Cemal AKSOY, asil üyeliklere H. Mümtaz AKSOY, Tufan AKDOĞAN, Erdoğan AKSOY ve Arif Enis AKSOY'un getirilmesine oy birliği ile karar verilmiştir.
            Yeni seçilen yönetimimiz derneğimizin Tüzüğü doğrultusundaki  hedef ve amaçlarına  ulaşabilmek için tüm özverileri ile hedefi daha ileriye taşımak amacıyla çalışmalarını sürdüreceklerdir.

Erdoğan AKSOY                 Erdal AKSOY                    Tufan AKDOĞAN
Yön. Kur. Başk.               Baskan Yardımcısı                      Sayman

                      Tevfik AKSOY                      Hikmet AKSOY
                     Yön. Kur. Üyesi                      Sekreter

 

Kuruluş - 2005

 

 

 

Derneğimiz...

 

"TÜZÜK İÇİN TIKLAYINIZ"


Etiketler: dernek

Bilgi
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.